Zbizuby oficiální stránky obce

F. Sazebník úhrad za poskytování informací

Vloženo: 17. února 2010

Sazebník úhrad za poskytování informací

Zveřejňování informací provádí obec na své náklady. Poskytování informací na základě žádosti (ústní i písemné) je prováděno za úhradu materiálových nákladů. V případě mimořádně rozsáhlého vyhledání a vyhotovení informace (tzn. nad rámec běžného vyhledávání informace) bude uhrazena i práce. Žadateli bude předem oznámena výše úhrady i způsob, jakým byla vyčíslena.

Výši úhrady za poskytnutí informace stanoví pracovník vyřizující žádost dle tohoto sazebníku:

mzdové náklady:

-           60,- Kč           za každou započatou hodinu práce zaměstnance spojenou s mimořádně
                                   rozsáhlým vyhledáním a vyhotovením informace

materiálové náklady:

-      výdaje související s pořízením 1 výtisku z PC a 1 kopie z multifunkční tiskárny:

černobílý výtisk    A 4    - jednostranně         2,50 Kč            oboustranně             4,-- Kč
                                 A 3                                 4,50 Kč                                           7,-- Kč

barevný výtisk      A 4    - jednostranně        18,-- Kč            oboustranně            34,-- Kč
                                 A 3                                 36,-- Kč                                         68,-- Kč

-      fax                    2,50 Kč           za každou stranu formátu A4
                               hovorné           dle platného ceníku služeb telekomunikačního provozovatele

-      disketa     12,- Kč           za 1 kus

-      CD          15,- Kč           za 1 kus

náklady za poštovní službu se hradí ve výši skutečných nákladů

ostatní prokazatelné náklady (např. cestovné aj.)

Překročí-li kalkulovaná výše úhrady částku 300,- Kč, žadatel písemně výši úhrady odsouhlasí.

Úhradu za poskytnutí informace provede žadatel na základě vyúčtování do pokladny obecního úřadu. Uhrazení nákladů je podmínkou a předpokladem poskytnutí požadované informace.